Çarşamba , 14 Nisan 2021
Güncel Duyurular

İSG Hizmetlerimiz

Gezici İşitme Tarama (Odyometrik Test) Aracımız

Çalışma ortamlarında gürültü, çalışanlarda kalıcı işitme kayıplarına sebep olabilmekte çalışanlar duyu kaybı ve maluliyet, işverenler hukuki sonuçlar ve tazminatla karşı karşıya kalabilmektedir. İşe girişlerde yapılacak odyometrik testlerle çalışanların işitme durumlarını tespit etmek mümkündür. Gürültülü ortamlarda çalışanların periyodik işitme testi taramaları sayesinde mesleki işitme kayıpları erken dönemde belirlenebilmekte ve ilerlememesi için önlem alınabilmektedir. Gezici işitme tarama ünitelerinde yapılan işitme testi, standartlara ... Devamını Oku »

Gezici Röntgen Aracımız Ve Dijital Röntgen Sistemi

Pnömokonyoz, akciğerlerde toz birikmesine bağlı olarak doku hasarına ve solunum rahatsızlığına yol açan önemli bir meslek hastalığıdır. Erken teşhis ve uygun önlemlerle hastalığın ilerlemesi durdurulabilir. Çalışan sağlığını etkileyip iş görmezlik ve maluliyete kadar gidebilen hastalık, hukuki ve mali bakımlardan işyeri hekimleri ve işverenleri de ilgilendirmektedir. Hastalığın başlangıç aşamasında tespit edilip önlem alınabilmesi için akciğer röntgenlerinin ILO (Uluslararası Çalışma Örgütü) tarafından ... Devamını Oku »

İş Güvenliği Uzmanlığı Hizmetleri

KANIT AKADEMİ OSGB (Ortak Sağlık Ve Güvenlik Birimi), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir kuruluş olup, işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği(İSG) ile ilgili gereken tüm hizmetleri sunmaktadır. Devamını Oku »

İşyeri Hekimliği Hizmetleri

KANIT AKADEMİ OSGB(Ortak Sağlık Ve Güvenlik Birimi), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir kuruluş olup, işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği (İSG) ile ilgili gereken tüm hizmetleri sunmaktadır. Devamını Oku »

İş Sağlığı Laboratuvar Hizmetleri

Çalışanların sağlık gözetimi kapsamında, işyeri hekimi tarafından doğru teşhisin konulabilmesi amacıyla işe giriş ve periyodik muayene bulgularının çeşitli laboratuvar hizmetleri ile desteklenmesi gerekmektedir. Devamını Oku »

İş Hijyeni

İş Hijyeni, işyerlerinde görülen ve endüstri toplumunda hastalığa, sağlığın bozulmasına ve huzursuzluğa neden olan çevresel faktörleri, stresleri saptayan, değerlendiren ve onları kontrol eden bilim ve sanattır. Devamını Oku »

İSG Mühendislik Hizmetleri

İş sağlığı ve güvenliği (İSG) kültürünün oluşması, çalışma ortamının İSG kurallarına uygunluğu, iş kazaları ve meslek hastalıklarını önleyen ve iş verimini artıran en önemli etkendir. Devamını Oku »

Psikoteknik Değerlendirme Hizmetleri

İşletmelerde işe uygun eleman seçiminde ve mevcut çalışanların değerlendirilmesinde Psikoteknik, Motor Performans ve Psikolojik Değerlendirme uygulamalarıyapılmaktadır. Devamını Oku »

Ferdi ve Toplu İş Hukuku

KANIT AKADEMİ Tarafından Ferdi ve Toplu İş Hukuku Danışmanlığı Kapsamında Sunulan Başlıca Hizmetler Devamını Oku »